به سایت رسمی دکتر سعید حاتم‌زاده خوش آمدید. تمامی حقوق مالکیت معنوی محتویات این سایت متعلق به سعید حاتم‌زاده می‌باشد.
 

جستجو در سایت

ساعت

تقویم

 • Antenna

  Source: www2.nict.go.jp

 • Antenna

  Source: www.urania.pta.edu.pl

 • Antenna

  Source: www.upload.wikimedia.org

 • Antenna

  Source: www.planetastronomy.com

 • Antenna

  Source: www.haystack.mit.edu

 • Antenna

  Source: www.ses.com

Mitra Global CMS
 
Mitra Global CMS
 

کسب مقام نخست توسط دانشگاه آزاد اسلامی در بین دانشگاه‌های کشور بر اساس نظام رتبه‌بندی Scimago

(منابع: سایت خبری تابناک، سایت دانشگاه آزاد اسلامشهر)

نظام رتبه‌بندی Scimago در تازه‌ترین گزارش خود وضعیت برونداد علمی و رتبه‌ی بین‌المللی، منطقه‌ای و کشوری 45 دانشگاه برگزیده‌ی کشور ایران در میان 3290 دانشگاه و مؤسسه‌ی تحقیقاتی از 106 کشور جهان را بررسی و اعلام کرد. طبق این رتبه‌بندی، دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است در بین دانشگاه‌های ایران رتبه‌ی اول را به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، در نظام رتبه‌بندی Scimago Institutions Rankings، برونداد علمی هر دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی برگزیده بر مبنای هفت شاخص مختلف شامل تعداد مقالات (O)، درصد مقالات دارای همکاری‌های بین المللی (IC)، تأثیر نرمال سازی شده‌ی تحقیقات (NI)، مقالات با کیفیت بالا (Q1)، اختصاصیت تحقیقات (Spec)، نرخ برتری (Exc) و داشتن نقش رهبری در تولیدات علمی (Leadership) بررسی می شود.

شاخص تأثیر نرمال سازی شده‌ی تحقیقات، نشانگر تعداد ارجاعات به مقالات یک مؤسسه‌ی تحقیقاتی نسبت به متوسط جهانی است. در شاخص NI، عدد بیش از یک نشان دهنده‌ی آن است که مقالات مؤسسه‌ی علمی مورد بررسی بیش از متوسط جهانی مورد ارجاع قرار گرفته است.

شاخص مقالات با کیفیت بالا، نشانگر درصد مقالات یک مؤسسه است که بر اساس شاخص تأثیر مجلات در 25 درصد نخست مجموعه مجلات نمایه شده در Scopus  به چاپ رسیده‏ اند.

شاخص اختصاصی تحقیقات، نشان‌دهنده‌ی میزان تمرکز تحقیقات در هر مؤسسه‌ی علمی بر گرایش‏‏‌های علمی خاص است. شاخص SI، نشانگر میزان تمرکز تحقیقات در یک دانشگاه یا مؤسسه‌ی تحقیقاتی بر روی گرایش‌های علمی مشخص است که با اعداد بین صفر (عدم تمرکز تحقیقات) تا یک (تمرکز کامل بر روی یک گرایش علمی) نمایش داده می‌شود.

شاخص نرخ برتری نشان دهنده‌ی درصد مقالات یک مؤسسه است که جز 10 درصد برتر مقالات پرارجاع در پایگاه اطلاعات علمی Scopus قرار دارند. شاخص داشتن نقش رهبری در تولیدات علمی نشانگر تعداد مقالاتی است که نویسنده‌ی مسئول در آنها وابسته به دانشگاه تحت بررسی است.

ادامه مطلب ...
 
 
Mitra Global CMS Mitra Global CMS Mitra Global CMS